Hizmetlerimiz

Peeling

Peeling, çeşitli cilt problemleri için yapılan bir cilt uygulamasıdır. Cilt lekeleri, siyah noktalar, ince kırışıklıklar, sarkma, aşırı cilt yağlanması gibi sorunlarınız çözümlenerek cildiniz hem sağlıklı hem de genç bir görünüme kavuşur.

Peeling, çeşitli cilt problemleri için yapılan bir cilt uygulamasıdır. Bu uygulamada, cilt lekeleri, siyah noktalar, ince kırışıklıklar, geniş gözenekler, ölü hücreler, sarkma, aşırı cilt yağlanması gibi sorunlarınız çözümlenerek cildiniz hem sağlıklı hem de genç bir görünüme kavuşur.

Peeling Nasıl Yapılır ?

  • Peeling aşama aşama yapılan bir işlemdir.
  • İlk aşama cildin temizlenmesi ve kirlerden arındırılmasıdır.
  • Sonrasında cilde karbon içerikli, koyu renkli bir sıvı sürülür.
  • Bu sıvının cilt üzerinde belli bir süre kuruması ve maske halini alması beklenir.
  • Dördüncü aşamada lazer cihazı ile karbon maskesi olan yerlere lazer ışınları ile atış yapılır. Bu şekilde tüm karbonlu cilt yüzeyi taranır.
  • Kullanılan lazer sistemi ise Q switched Nd-yag lazerdir.

 

Peeling Nasıl Etki Eder ?

Öncelikle cilde uygulanan sıvı deri üzerinde iyileştirici etkiye sahiptir ve maske mantığı ile bekletildiği sürede cilt yüzeyine etki eder. Lazer ışınlarının iyileştirici özelliği ile ışınlar cilde gönderildiği zaman deri altına geçerken, deri üzerindeki sıvıyı da alarak derinin altına nüfuz ederler. Bu şekilde deri altında daha hızlı etkin bir uygulama başlatılmış olur. Deri altına geçen enzimler, lazer ışınlarının etkisi ile yukarıda sıralanan problemleri çözmek için daha hızlı çalışmaya başlar. Bunun yanı sıra lazer ışınlarının ısısı ile yarattığı taribat içinde hızlanan hücreler, artan kolajenler uygulamayı sağlar.

Peeling Acı Verir mi ?

Bu işlem bir miktar acı verebilir. Bu acı uygulananan sıvıdan değil lazer ışınlarının enerjisinden kaynaklanır. Bu nedenle işlemlerden önce cilde ince bir tabaka halinde lokla anestezi kremi uygulanır. 15 dakika bekledikten sonra krem cilt üzerinden temizlenir ve yağlılık hissi yok edilir. Bu uygulamadan sonra solüsyonunun sürülmesi ile uygulama seansı başlatılmış olur.

Peeling Kaç Seans Uygulanır?

Her cildin ihtiyacı ve problemi farklı olduğu için belli bir seans sayısı yoktur. Genellikle gözlemlenen en az seans sayısı 5'tir. 5 seans uygulama peelingte kemikleşmiş bir rakamdır. Daha sonra cildin durumuna göre seanslar ya sonlanıdrılır ya da bir kaç seans daha devam edilir.

Peeling Uygulaması Ne Kadar Sürmektedir?

Bu işlemde işlem süresi hem lokal anestezi kreminin sürülüp etkisinin beklenmesi, hem sıvının cilt üzerinde maske halini alması hem de lazer uygulamasının yapılması ile 40 – 45 dakika gibi bir süre alabilir.

Peeling Kalıcı Bir Çözüm müdür ?

Deri zamanın etkisi ile eskiyen ve hormonal durumlardan etkilenen bir yapıdır. Her işlem gibi bu işleminde bir kalıcılık süresi vardır. Fakat bu başarılı etki cildinizde devam etsin istiyorsanız ve yaşlanan etkilerine önlem almak istiyorsanız peeling işlemlerini uzun vadede tek seans ya da 2 seans olarak yeniletebilirsiniz.

Peeling Sonuçları Ne Zaman Ortaya Çıkar ?

Peeling uygulamalarının ilk sonuçları 2-3 hafta sonrasında ortaya çıkmaya başlar. Lazerle yapılan bu işlem aslında cilt altı dokularına etki etmektedir ve bu dokulara yapılan uygulama işlermlerinin cilt üzerinde görülmesi ancak bu dönemde ortaya çıkmaktadır. Tekrar eden uygulamalarda etkisi giderek artmaktadır. Birkaç uygulama sonrasında cildin daha parlak ve ferah bir görünüm kazandığı görülebilir.

Peeling Avantajları Nelerdir ?
Her mevsim uygulanabilir. Böylece yaz aylarında kullanılamayan diğer lazer işlemlerinin dezavantajından kurtulmuş oluruz. Uygulamalarda ağrı – acı hissi yoktur. Uygulama sonrasında kabuklanma ve yara oluşmaz. Kişi sosyal hayattan alıkonmaz.

Canlı Destek
{{ c.message }}
{{ c.created_at|render_date }}

Temsilci yazıyor....

{{ offline_message }}

 web tasarım